C&DNA Tournament 2017

C&DNA Tournament 2017 Date: Sunday 30th April 2017 Entries Close: 16th April 2017 Age groups: - U/11 (No Finals) - U /13 - U/15 - U/17 Click here Read more

Are you interested in playing mixed netball?

ARE YOU INERESTED IN PLAYNG MIXED NETBALL? We are asking for expressions of interest for U15, U17 and U25 mixed netball teams, to play on Sunday afternoon Read more

New Players Wanted

Ormond Netball Club are looking for new players in the following age groups: U11 (Born 2007 and 2008) and U13 (Born 2004 and 2005) and U15 (Born 2002) Read more

Players & Coaches Wanted

Coatesville Sporting Association is looking for players age 9-25 years for 2017. Coaches are also wanted, age 17 years and over, paid positions. For information Read more

January School Holiday Clinics

Netball Victoria will be hosting a range of Sc hool Holiday Clinics in January As always, we are hoping to have Vixens athletes in attendance and confirmation Read more

New Players Wanted for 2017

Oakleigh South Netball Club have availability for U11, U13, U15, U17 & U25 players. Contact: OSNC Recruitment Manager: Samantha Partridge 0434 035 Read more

New U17 Players Wanted

Oakleigh Netball Club is looking for U17 players for next year. All enquiries to oakleighccnetball@gmail.com Read more

Competition Dates Winter 2017

Winter Season 2017 - Friday Night Competition Entries Close Wednesday 25th January, 2017 Delegates Meeting Monday 13th February, 2017 Round 1 17th February Read more

Caulf&DNA competitions
Show:
Select Grade:
select
Grade: 13 & Under Section 1 Round: GF 19 Nov 16
St Anthonys Asteroids 16  def by  19 Scorpions
Grade: 13 & Under Section 2 Round: GF 19 Nov 16
Ormond Snowflakes 21  def by  24 Oakleigh Acorns
Grade: 13 & Under Section 3 Round: GF 19 Nov 16
Oakleigh Wattles 19  def  12 Carnegie Kestrels
Grade: 13 & Under Section 4 Round: GF 19 Nov 16
Oakleigh South Krystals 16  def  15 Carnegie Allstars
Grade: 15 & Under Section 1 Round: GF 19 Nov 16
St Anthonys Jupiters 29  def  23 Murrumbeena Blues
Grade: 15 & Under Section 2 Round: GF 19 Nov 16
Caulfield South Astras 19  def  13 Coatesville Sparrows
Grade: 15 & Under Section 3 Round: GF 19 Nov 16
Ormond Suns 22  def  15 Ormond Lightning
Grade: 15 & Under Section 4 Round: GF 19 Nov 16
St Anthonys Twilights 18  def by  26 Caulfield South Rovers
Grade: 15 & Under Section 5 Round: GF 19 Nov 16
Ormond Heatwave 13  def by  16 MANC Hurricanes
Grade: 17 & Under Section 2 Round: GF 19 Nov 16
Gardenvale Gazelles 11  def by  17 St Anthonys Blaze
Grade: 17 & Under Section 1 Round: GF 19 Nov 16
Ormond Twisters 18  def by  20 Gardenvale Phoenix White
Grade: 17 & Under Section 3 Round: GF 19 Nov 16
Murrumbeena Berries 23  def  9 Caulfield South Lancers
Grade: 17 & Under Section 4 Round: GF 19 Nov 16
MANC Lightning 19  def by  23 Murrumbeena Bindees
Grade: 25 & Under Section 1 Round: GF 19 Nov 16
Murrumbeena Bullets 25  def  21 Murrumbeena Burners
Grade: 25 & Under Section 2 Round: GF 19 Nov 16
Murrumbeena Bangles 18  def  17 Caulfield South Barinas